Listopad v MŠ I.

Během listopadu jsme v MŠ I. prožili několik krásných témat. Prvním z nich bylo téma s názvem Co dělají dospěláci. Děti vyprávěly, co dělá maminka a tatínek, vyzkoušely si práci švadlenky a šily košilku z papíru nebo práci tesaře, při které zkoušely zatloukat hřebíky. V rámci tohoto tématu nás také navštívila paní myslivkyně Alena Hradecká s besedou o lese a lesních zvířátkách.

V dalším tématu s názvem Moje rodina si děti zahrály vařečkovou šťouchanou, kdy musely pomocí vařečky došťouchat maminčin uvařený knedlík zpátky do hrnce a pomocí kolíčků na prádlo udělat vlasy bratříčkovi. Během tématu Hlava, ramena, kolena poznávaly děti vlastní tělo nejrůznějšími technikami. Vyzkoušely si například vytvořit obrys těla svého kamaráda pomocí fixy a velkého papíru. Nebo obložily kamaráda pomocí oříšků, kaštanů a šňůrek. V tématu Co si koupím nás provázela prstová pohádka O medvědovi, který prodával med. Děti procvičily své prsty, přiřazovaly koupené věci a určovaly, kterému zvířátku z pohádky patří. Do nákupního košíku pak v obchodě s hračkami udělaly nákup do svých pokojíčků. Posledním listopadovým tématem bylo téma ryze čertovské s názvem My se čertů nebojíme. Děti si vyrobily krásné čertíky, kterými vyzdobily nástěnku v MŠ a naučily se píseň o čertech.