Uspávání ježků

V tento mrazivý, ale krásně zasněžený čtvrtek jsme se postupně scházeli u školy. Důvod byl jasný, uspat našeho ježka. Rodiče vybaveni zimním oblečením a odhodláním obdrželi mapu, tužku a papír. Na první pohled se nezdálo, že cesta bude až tak dobrodružná. První dvě stanoviště byla po cestě, složení rýmu a kresba ježka, tak byla na pohodu. Dobrodružství začalo pod kopcem zvaním „Plecháč“. Cesta nahoru již vedla značným množstvím sněhu, nahoře čekal na rodiče a děti nelehký úkol a to najít pod sněhem list, klacík a žalud. Cestu dolů rodiče poctivě vzali podle mapy a tak se brodili po kolena ve sněhu. Respekt!
Další úkol byl na hřišti a to vyrobit vlastního ježka a postavit sněhuláka, ale to bohužel z prašanu nešlo. Poslední úkol byl zahřát se horkým čajem a občerstvit se kokosovou plackou. U školy jsme pak lehce posečkali a nakonec zapěli píseň o ježkovi a rozešli se. Ježek byl uložen do svého zimního domečku a děti a rodiče jistě rádi šli také do svým vyhřátých domovů. Za Vaši odvahu odhodlání velmi děkujeme.

Více fotografí: https://www.facebook.com/photo/?fbid=370322858851960&set=pcb.370323265518586