Předvánoční dny ve 3.-5. ročníku

Ve třídě starších žáků jsme ve čtvrtek vyhledávali informace o vánočních zvycích ve světě, žáci pracovali ve skupinách a své nalezené informace o dané zemi pak prezentovali před ostatními.

V hodině Matematiky si děti zkusily vybarvit zakódovaný obrázek – pixelový vánoční symbol. Výslednými pracemi jsme si ještě stihli dozdobit třídu.

V pátek jsme si užili pohodové třídní Vánoce. Žáci krásně zarecitovali připravené vánoční básně. Pouštěli jsme lodičky, zapálili jsme si prskavky a zkusili jsme dokonce i pokus s prskavkou a mandarinkou. Rozkrojili jsme také jablko a opravdu v ní objevili hvězdičku. Namlsali jsme se vánočního cukroví, za které moc děkujeme.

Děti našly pod stromečkem i drobné dárky pro třídu. Ve zbylém dopoledním čase si mohly vybrat z více činností, zahrály si Aktivity, prohlížely nové Albi knížky, vyráběly svícen či si zahrály své oblíbené vánoční hry na webových stránkách ČT Déčko. (Pavlína Maximová)