Prosinec v ŠD

Prosinec ve školní družiněV prosinci jsme se věnovali ve školní družině všem možným vánočním aktivitám a nemohli jsme začít jinak než povídáním na téma advent, Barborka, Mikuláš, čert a anděl. Zahráli jsme si pohybové hry na toto téma, ve výtvarných činnostech si vyrobili krásné čertí hlavy a vyzkoušeli si malování mikulášských vousů a čertovského kožichu do mouky, to byla velká zábava. Nemohlo chybět pečení medových perníčků a jejich zdobení citronovou polevou. To nás baví a vždy se moc těšíme na ochutnávku našich výrobků. V rámci recyklohraní jsme si splnili další úkol na téma plastové obaly na potravinách a jejich další využití. Zkusili jsme si skládačky ve tvaru hvězdy, napsali jsme příběh o ošklivých odpadcích, roztřídili si obaly po potravinách a následně je lepili na kontejnery vyrobené z papíru. Také jsme si zazávodili při slalomu z pet-lahví, ze kterých si dodatečně vyrobíme šperky k Valentýnu. Při hudebních činnostech jsme si zatančili a zazpívali na písničku „Peklo čertovina“ a zkusili si vánoční Zumba taneček na píseň „All i want for christmas is you“. To nás moc bavilo. Vánoční písně a koledy nás provázely při různých činnostech i při hře, vytvořili jsme si tak parádní vánoční atmosféru. V rámci všeználka jsme si vyzkoušeli různé vánoční skládanky a kvízy. V prosinci také proběhl doprodej výrobků, které nám zbyly z vánočních trhů. Moc nás to bavilo a byli jsme velice úspěšní obchodníci. I tento měsíc jsme si užili parádní jízdu na kluzácích na kopci u kostela.