PTAČÍ DEN

V pátek 19.1.2024 jsme se v rámci celotýdeního tématu U krmítka a u krmelce zaměřili na ptáčky a udělali si projektové dopoledne. Nejprve jsme se seznámili s ptáky, kteří zůstávají v našich končinách celý rok a kteří odlétají do teplých krajin. Děti měly možnost prohlédnout si brka pštrosa, kohouta a vrány. Třídily ptáky do krmítek podle barev a papírovými peříčky ozdobily kabátek vrabčákovi. Také jsme si zahráli interaktivní pexeso se kterým jsme poslouchali zpěv konkrétních ptáků. Děti také krmily pomocí kolíčků na prádlo čtyři vrabčí mláďata, kterým musely do otevřených zobáčků nostit něco dobrého na zub. Nesmělo chybět pozorování živého vysílání ze záchranné stanice Makov, kde jsme měli možnost vidět spoustu ptáčků u krmítka v akci, ale i ostatní poraněná zvířata jako srnky, muflonky či divoké husy.