Leden v MŠ II.

Dozvuky Vánoc byly stále ve všech dětech. Nadšení z dárků i prožití těch nejkrásnějších svátků v roce, o ničem jiném děti téměř nemluvily. Naše téma Tři Králové tedy navázalo na tuto vlnu a dalo dětem vyzkoušet poznávat koruny, které se lišily pouze v detailu. Chodili jsme po „tříkrálové cestě“, což byla hra s házecí kostkou. Proběhl barevný týden, akce, kdy se každý den nesl v konkrétní barvě, to děti opravdu velmi bavilo a každým dnem posouvaly hranici toho, kolik lze mít na sobě oblečení v jedné barvě. Naše vycházky často směřovaly na zamrzlé plochy na poli nad školkou. Děti zde mohly upevnit nabyté zkušenosti z bruslařského kurzu. Dále jsme přeběhli přes téma lesa a zvířat v něm žijících, uskutečnili jsme expedici ke krmelci a nasypali jim samé dobroty. Měsíc nám završilo téma sporty, takže jsme vyráběli sportovní obraz a poznávali sporty, které lze vykonávat v zimních měsících.