Leden v MŠ I.

Nový rok jsme ve třídě menších dětí začali povídáním o Třech králích a zimě. Děti počítaly sněhové vločky a hledaly tu správnou podle předlohy. Také si zkusily vytvořit řetěz z pěnových vloček a vyrobily krásné obrázky pomocí kouzla inkoustu a zmizíku. Následoval týden plný barev s názvem barevné oblečení. Pro každý den byla určena jedna barva a děti za pomoci rodičů ladili oblečení do nejmenších detailů. Vše se pak sečetlo a na konci týdne bylo záverečné vyhodnocení. Děti si krásně zopakovaly barvy a nemohly se dočkat dalšího dne s novou barvou. Celý týden proto utekl jako voda a plynule se přenesl do tématu lesa a lesních zvířat, které v našich končinách přečkávají zimu. Prohlíželi jsme knížky a obrázky s lesními zvířátky, dívali se na webkameru s živým vysíláním ze záchranné stanice Makov, kde jsme pozorovali ptáčky u krmítka a zvěř u krmelce. Také jsme ve sněhu hledali stopy zvířat a měli jsme takové štěstí, že jsme mohli pozorovat dva zajíce, ktěří se honili po zasněženém poli kousek od nás. Prožili jsme také projektové dopoledne s názvem Ptačí den, kde jsme nahlédli pod pokličku ptačímu životu, skládali jsme peříčka pana vrabčáka, krmili vrabčí mláďata a hledali krmítka pro ptáčky podle barev. Od ptáčků a zvířátek jsme se přesunuli na svah za zimními sporty. Největší zábavou pro děti pak byla olympiáda, u které nás neodradila ani obleva a děti si všechny disciplýny zkusily v prstorách školy. Nechyběl lední hokej, objetí překážky na lyžích, hod sněhové koule v podobě míčku na pyramidu ze sněhuláků a závěrečné ocenění a předání medailí všem sportovcům. Posledním tématem, který zakončoval měsíc leden, bylo téma o pohádkách. Ale protože je to téma čtrnáctidenní, povíme si o něm v příštím příspěvku na studený měsíc únor.