Únor v MŠ I.

Měsíc únor jsme zahájili v MŠ I. tématem o pohádkách. Děti si poslechly pohádku ,,O Koblížkovi" a řadily postavy z pohádky podle příběhu. S pohádkou ,,Princeznička na bále" hledaly brambory a navlékaly je na šnůru, poté počítaly korále a tvořily z nich náhrdelník. A s pohádkou ,,Hrnečku, vař!" vyráběly krásný hrneček z papíru, který ozdobil nástěnku v prostorách školy.

V dalším tématu Moje hračka jsme si povídaly o nejoblíbenější hračce, s malým medvídkem jsme si procvičili předložky a nezapomněli jsme ani na procvičení prstíků a jeden domeček jsme si zkusili pomocí dřívek pro hračky vyrobit. Plynule jsme se potom přenesli do tématu Karneval. Celý týden jsme cvičili nejrůznější psí kusy, opakovali barvy a byl to opravdový cirkus. Vše vyvrcholilo pátečním karnevalem, kdy děti chodily v maskách a převlecích, den byl plný soutěží a všichni si ho velmi užili.

Posledním únorovým tématem bylo jídlo a vše, co se okolo něj točí. Děti třídily půlené obrázky a hledaly je k sobě, řadily dějové obrázky od mytí jablíčka až po jeho snědení a procvičovaly prostorovou orientaci na nakupování potravin v krámě až po jeho pokladání na talíř dle instrukce.