VESELÉ ZOUBKY – projektová hodina s DM drogerií

„K dětem patří šťastný úsměv a k němu náleží zdravé zuby“.

Dne 15. 3. se žáci 1. a 2. třídy ve škole účastnili preventivního programu „Veselé zoubky“.

Cílem tohoto projektu je pomoci dětem zorientovat se v oblasti prevence zubního kazu a správné péče o dětský chrup. Zubní kaz i dnes stále patří k celosvětově nejrozšířenějším infekčním onemocněním. Právě ve věku od 6 let si děti vytváří návyky, které si nesou do svého budoucího života.

Děti nejprve zhlédly pohádku „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“ a následně jsme si vyzkoušeli správnou techniku čištění zubů a řekli si mnoho zajímavých informací o našem chrupu. Na interaktivní tabuli si žáci vyzkoušeli různé aktivity. Závěrem odpovídali na otázky, které se týkaly zdravé stravy, zubního kazu, jak se chováme u zubaře, jak má vypadat správný zubní kartáček a jak často ho měníme. Děti byly moc šikovné a odpovídaly správně. Odměnou za jejich znalosti jim byly krásné dárkové tašky, které obsahovaly zubní pastu, zubní kartáček a sadu mezizubních kartáčků. Dále dostaly samolepku s obrázky správné péče o chrup a brožurku s pracovními listy. Děti měly z dárků velikou radost a věřím, že si tento projekt užily.