Únor v ŠD

Celý měsíc jsme se věnovali tématu lidské tělo. Pracovali jsme hodně s encyklopedií a interaktivní tabulí, ale také si děti vyzkoušely hry na pohyb celého těla, procvičily např. jemnou motoriku a zacvičily si jógu. Vytvořily krásné barevné postavičky svých kamarádů z kostiček stavebnice.

Ve výtvarných činnostech si děti vytvořily valentýnská přáníčka a jelikož bylo období karnevalů, plesů a masopustu, tak jsme si uspořádali náš valentýnský karneval, vyrobili si masky a podle předlohy vytvořili masopustní koláče z víček od pet lahví. Proběhlo i masopustní pečení koblih, které se moc povedly a byla to velká dobrota. V rámci projektu recyklohraní si děti vyrobily baterkožrouta. 29.2. jsme se vypravili na toulky za zvěří. Na trase označené fáborky děti plnily úkoly, za které získávaly body. Cestou se učily názvy ptactva a stopy lesní zvěře. V lese hledaly na kmenech ukryté obrázky a kdo si nejvíc zapamatoval, měl výhodu, když název ptáčka nebo zvířete kapitánům svého týmu nadiktoval správně. Tým za to byl odměněn body. Do lesa se nás vypravila skoro celá družina a byla to fajn akce.