DEN KOLÁČŮ

V pátek 15.3. jsme s dětmi z MŠ I. prožili projektové dopoledne plné vůní s názvem Den koláčů. A jak název napovídá, čekala nás příprava a samotné pečení poctivých domácích koláčů. Již ráno jsme do hrnečku s mlékem a cukrem nadrobili kostku droždí a sledovali, co se bude dít. Po chvíli bylo jasno, droždí začalo pracovat jak má, a tak jsem se mohli vrhnout na přípravu těsta. Nejprve jsme si řekli, jaké kuchyňské náčiní budeme potřebovat a jaké ingredience do těsta dáme. Děti proto vážily mouku a máslo, rozklepávaly vajíčko, počítaly lžíce smetany a na závěr přilily vzešlé droždí. Po vypracování těsta dostaly všechny děti svůj kousek, který musely vypracovat do kuličky a z ní udělat placku. Do ní přidaly tvarohovou náplň, kraje pomazaly vajíčkem a vše si nakonec posypaly vlastnoručně vyrobenou drobenkou. Po chvíli se celou budovou školy linula krásná vůně. Děti si pak své koláčky odnášely domů a jako kuchtíci obstály na jedničku s hvězdičkou.