BŘEZEN V MŠ I.

Měsíc březen jsme ve třídě mladších dětí zahájili zkoumáním nejrůznějších věcí a materiálů, ze kterých jsou tyto věci vyrobeny. Děti hrály na různé hudební nástroje a poté poznávaly o jaké materiály se jedná. Poznávání materiálů si vyzkoušely i na vlastní kůži, když bosky chodily po nejrůznějších předmětech od pěnových kostech, dřevěných kostek až po masážní ježky. V tématu o dopravních prostředcích děti třídily dopravní prostředky podle toho, zda jezdí, plavou nebo létají. Hrály si na pana řidiče a pomocí barevných volantů (obručí) trénovaly pravou a levou stranu. V rámci tohoto tématu také pro pana řidiče pekly koláčky v rámci projektového dopoledne Den koláčů. Děti si také zkusily první sudoku, když do velké síťové osnovy umísťovaly vláčky podle směru a pomocí voskovek kreslily silnici pro auta. V rámci tohoto tématu také proběhl další z projektových dnů – Ponožkový den, na připomenutí osvěty lidí s Downovým syndromem. Posledním tématem měsíce března pak bylo téma Velikonoc. Děti vyráběly malované slepičky z plechovek, které osázely velikonočním osením a řeřichou, počítaly vajíčka v kurníku, papírová vajíčka také obkládaly nejrůznějšími materiály od dřívek, přes korálky až po knoflíky. Toto téma i celý měsíc jsme pak zakončili dopoledním pěším výletem za sluníčkem a ptačím zpěvem, kde děti hledaly v trávě malá čokoládová ptačí vajíčka a po lese hledaly obrázky ptáčků.