Beseda se spisovatelem a ilustrátorem Martinem Sodomkou

Městská knihovna Nová Paka

„Jak si postavit dům…Jak si postavit auto… Jak si postavit motorku…“ to jsou některé z knih (technických pohádek) spisovatele a ilustrátora Martina Sodomky. Dne 11. dubna se žáci 3.-5. třídy zúčastnili besedy s tímto skvělým a světově uznávaným spisovatelem. Pan Sodomka žáky seznámil se svojí tvorbou a vysvětlil jim, jak každá z jeho knih vznikala. Jeho knižní prvotina „Jak si postavit auto“ byla přeložena do neuvěřitelných 23. jazyků. Následně byl prostor pro dotazy a poté děti dostaly pracovní list, kde měly vybarvit obrázek slavného veterána. Největší radost děti měly, že všem pan spisovatel obrázek podepsal. Závěrem si mohly venku prohlédnut zaparkovaný veterán Škoda Octavia a zblízka prozkoumat všechny jeho součástky. Děkujeme paní ředitelce knihovny Lence Macháčkové za pozvání, moc jsme si besedu užili.