Výtvarná soutěž Rok české hudby

U příležitosti tradiční pěvecké soutěže Novopacký slavíček byla letos vyhlášena také výtvarná soutěž. A to vzhledem k letošnímu Roku české hudby - k výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. V rámci hodin výtvarné výchovy jsme se do této soutěže také s radostí zapojili. Vedle pěveckých úspěchů našich dětí, se tak můžeme pochlubit i krásnými místy v této výtvarné soutěži. Děti z 1. a 2. třídy soutěžily s velkých týmovým obrazem - koláží na téma strunné nástroje. Jako motivaci jsme si pustili Smetanovu skladbu Vltava a dali se do práce. Výsledné dílo se nám povedlo natolik, že si zasloužilo umístění ve zlatém pásmu. Ve zlatém pásmu se umístil i krásný obrázek houslí  Adiny Sedláčkové vytvořený technikou koláže a zapouštění inkoustu do klovatiny. Obrázek Jolanky Brendlové, krásná kresba krajiny v okolí řeky Vltavy na notovém papíře, se umístila zaslouženě v bronzovém pásmu. Děti dostaly při vyhlášení v Nové Pace krásné ceny a radost byla veliká.