Vánoční vystoupení a jarmark v kostele (MŠ a ZŠ)

V sobotu 30.11.2019 připravili žáci svůj první adventní jarmark. Své výrobky vyráběli již od konce září nejen v hodinách pracovních činností, výtvarné výchovy, ale také ve svém volném čase a v rámci školní družiny. Na přípravě a výrobě vánočních předmětů se podílela vskutku celá škola společně s dětmi z MŠ. Nejvíce se všichni těšili na prodávání. Tím, že celý program probíhal v kostele, který byl vánočně vyzdoben, byla atmosféra jarmarku úžasná. Za výrobky žáci utržili celkem částku 12.101,-Kč. Celý výtěžek z trhů si žáci sami spočítali a přemýšleli jak peníze využijí. Velké poděkování patří všem rodičům a prarodičům, kteří nás podpořili svou pomocí, výrobky nebo finanční částkou.  Pochvalu zaslouží i žáci za slušné a milé chování při prodávání i vzájemnou spolupráci.

V rámci adventního programu obce vystoupili společně děti MŠ a žáci ZŠ s krátkým hudebním programem, který měl hlavně všechny potěšit a navodit předvánoční atmosféru. To se dětem určitě podařilo. Po programu se žáci ještě vrátili k prodeji svých výrobků. Na závěr na všechny čekala před kostelem nadílka od Mikuláše, čerta a anděla a výborné občerstvení.