Výlet II.MŠ

Závěrečný výlet do Nové Paky, aneb přeci nebude žába na suchu

V rámci závěrečného výletu jsem se ve středu 24.6.2020 vydali s předškoláky do nedaleké Nové Paky. Vybaveni batohem, pitím, dobrůtkou a naštěstí i pláštěnkou. Cesta autobusem byla bezproblémová, děti s nasazenou rouškou krásně pozdravily a usadily se. Po příjezdu do Paky jsme prošli přes náměstí a vyrazili směr „Žába“, tak se jmenuje nedaleké hřiště. Cestou jsme potkávali četné průvody dětí a plni obav, že hřiště bude plné, jsme šli dál. K naší radosti jsme byli na hřišti téměř samy. Tak si děti mohly užít všech prvků. Před 11 hodinou začala ta dobrodružnější část výpravy. Nebe se zatáhlo a nás začaly skrápět první kapky. Nadešel čas obléci pláštěnky. Naštěstí nedaleká cukrárna má v blízkosti malý park s velkým stromem, kde jsme si dopřáli zmrzlinu a vyzkoušeli si napumpovat vodu z pumpy. Následoval přesun v dešti do domu pana učitele, kde na děti čekal veliký plyšový slon. Pro odvážné členy výpravy i překonání strachu při cestě do sklepení. To už se ale nachyloval čas odjezdu autobusu zpět do Vidochova. Tak jsme vyšli v dešti směr autobusové nádraží a šťastně odjeli zpět do školky. Plni dojmů někteří odpoledne upadli do říše spánku.

Sláva nazdar výletu, sic jsme zmokli, ale už jsme tu!

Fotografie v plnem rozliseni a vetsim poctu najdete na: https://zsamsvidochov.rajce.idnes.cz/Vylet_II.MS/