O škole

Základní filozofií mateřské školy je vychovávat děti zdravě sebevědomé s potřebou rozvíjet samo sebe, své zájmy a potřeby ve spojistosti s přírodou. Přihlížíme na individualitu každého dítěte nezávisle na pohlaví či sociálním původu. Každé dítě respektujeme a rozvíjíme jeho schopnosti a dovednosti.

Naše škola se nachází v krásném přírodním prostředí v obci Noviny pod Ralskem u úpatí vrchu Ralsko. Přízemní budova je obklopena rozlehlou zahradou vybavenou herními prvky, která nabízí dětem dostatek příležitostí k pohybovým aktivitám po celý rok. Součástí školy je školní jídelna s vlastní vývařovnou. Mateřská škola je jednotřídní školou. Třída "Broučci a Berušky" má kapacitu 25 dětí.

Naše motto  "Nemůžeme všechny děti všemu naučit, ale můžeme všechny děti udělat štastnými".

Prof. PhDr. Zdeněk Matějček, CSc.