Potřeby pro děti, které nově nastupují do MŠ

Výtvarné potřeby

• Vodové barvy
  • Herkules lepidlo (130g)
  • 2x lepidlo "rtěnka" KORES
  • Pastelky 12 nebo 24 ks (nejlépe trojhranné)
  • Fixy
  • Tuš černá
  • Modelína
  • Špejle
  • Křídy na papír
  • Křídy na chodník
  • Barevné papíry
  • Čtvrtky - A4 ...20ks

Hygienické potřeby

• Zubní kartáček + pasta na zuby
  • Toaletní papír ... 8 ks
  • Papírové kapesníky ... 4 balení
  • Papírové ubrousky ... 2 balení
  • Tekuté mýdlo ... 1 náplň

Vlastní plastový hrnek vhodný do myčky na nádobí.

Oblékání

• Vhodné a pohodlné oblečení do třídy: hrací kalhoty, triko, zástěrku, bezpečné přezůvky (pantofle ne!).

• Pyžamo, pokud dítě v MŠ odpočívá (vždy v pátek si je děti odnesou domů na vyprání).

• Na vycházku se chodí denně za každého počasí. Za velmi nepříznivých podmínek (hustý déšť, inverze, mráz pod 10ºC) se pobyt venku zkracuje nebo ruší.

• Vhodné a pohodlné oblečení na ven: podle ročního období a aktuálního počasí (holínky, pláštěnka, tepláky, rukavice – u menších dětí palčáky! V zimě teplou a nepromokavou obuv, v létě pokrývku hlavy proti sluníčku).

• Počítejte s tím, že se venku děti mohou umazat, proto musí mít oblečení zvlášť do třídy a na ven.

• Náhradní oblečení (tričko, spodní prádlo, ponožky, tepláčky v dostatečném množství). VŠE PODEPSANÉ!!!

• Je nutné každý den překontrolovat obsah kapsáře v šatně a na další den jej doplnit.

INFORMACE: Prosíme rodiče, aby hlásili změny týkající se:

Telefonního čísla, bydliště, zdravotní pojišťovny.

Zdravotního stavu dítěte.

Příchodu a odchodu dítěte z MŠ mimo stanovený čas.

Změn dohody o vyzvedávání dítěte z MŠ Vámi zvoleným zástupcem.