Vlastivědná exkurze do Prahy 23.5.2018

Ve středu 23.5.2018 se žáci 5.ročníku vydali vlakem do Prahy poznávat známé historické památky. Kromě prohlídky těchto památek také museli plnit úkoly na pracovním listě, který byl součástí soutěže o největšího znalce našeho hlavního města.

Po příjezdu do Prahy jsme se tramvají dopravili na lanovku na Petřín. Během cesty lanovkou se nám otevřel krásný výhled na Hradčany. Na Petříně jsme navštívili Zrcadlové bludiště. Cestou kolem Strahovského kláštera a Lorety jsme došli na Pražský hrad, kde jsme si prohlédli chrám sv.Víta, Vladislavský sál, baziliku sv.Jiří a Zlatou uličku. V Nerudově ulici jsme pozorovali krásná domovní znamení, zastavili jsme se u chrámu sv.Mikuláše na Malé Straně a přes Karlův most jsme se dostali až na Staroměstské náměstí. Prošli jsme kolem Prašné brány a přes Příkopy a metrem jsme dojeli zpátky na Hlavní nádraží. Tady si děti nakoupily památky z výletu a zmrzlinu.