Vzdělávací proces

STRUČNÝ POPIS VZDĚLÁVACÍHO PROCESU

Ve všech součástech školy je kladen důraz na individuální přístup ke každému žákovi a na individuální práci s ním. Další zásadou je nabídnout žákovi takový vzdělávací program, který je žák schopný zvládnout a v němž může být úspěšný. V případě nutnosti změny vzdělávacího programu se tak děje, aniž by bylo nutno měnit školu.

Usilujeme o vytvoření vstřícného (inkluzivního) prostředí a pracovních podmínek, které dávají příležitosti ke vzdělání všem žákům bez ohledu na druh a stupeň zdravotního postižení a na případné sociokulturní znevýhodnění.

Nezanedbatelnou součástí práce školy je vedle vlastního vyučování, jako jeho neoddělitelná součást, výchova v tom nejširším slova smyslu.

VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY

Vzdělávání probíhá podle Školního vzdělávacího programu (ŠVP) „Škola pro praktický život“ č.j.52/2006 ze dne 27.11.2006, který má tyto části:

• ŠVP pro základní školu, který byl vypracován podle Rámcového vzdělávacího pro-gramu (RVP) pro základní vzdělávání s upravenými výstupy
  • ŠVP pro základní školu speciální vypracovaný podle RVP pro obor vzdělávání základní školy speciální
  • ŠVP pro školní družinu vypracovaný podle RVP pro mimoškolní vzdělávání