Výsledky leskoveckého osmiboje

Ve dnech 19.5. a 23.5. proběhl XIII. ročník leskoveckého osmiboje. V následujícím článku se můžete seznámit s výsledky tohoto sportovního klání.

Leskovecký osmiboj je již tradiční sportovní soutěž naší školy, kde žáci rozděleni do třech kategorií podle věku soutěží  v osmi disciplínách, které jsou rozděleny do dvou dní.

Ve čtvrtek 19.5. jsme soutěž zahájili během v terénu, následoval hod do dálky kriketovým míčkem, skok z místa snožmo  do dálky a zavěrečnou disciplínou tohoto dne byl sprint na 50 metrů. Počasí nám docela přálo, svítilo sluníčko, pohodu nám trošku kazil nepříjemný  vítr.

Druhá část osmiboje pak probíhala v pondělí 23.5. Soutěží se v točení obručí (co nejvíce otoček v pase za 30 sekund), přeskoku přes švihadlo (co nejvíce přeskoků za 30 sekund), trefované míčky (celkem 10 hodů na cíl), závěrečnou disciplínou je pak překážková dráha v tělocvičně.

Zde jsou konečné výsledky.

V I. kategorii (1. ročník) se na prvním místě umístil Vinťa B. s celkovým součtem 484 bodů, zároveň ustanovil nový rekord v točení obručí, kdy za 30 sekund stihl udělat rovných 100 otoček a překonal tak rekord z roku 2015 o 5 otoček! Druhé místo obsadil Jakub K. s celkovým počtem 361 bodů a třetí příčku si s 294 body zajistila hlavně díky parádním výkonům ve druhé části osmiboje Maruška K.

Ve II. kategorii (2. a 3. ročník) se na 1. místě umístil Jakub D. s celkovým součtem 544 bodů, za ním v těsném závěsu na 2. místě s celkovým součtem 543 bodů Simona K., 3. místo pak obsadil Oliver H. s celkovým součtem 536 bodů.

Ve III. kategorii (4. a 5. ročník) se nejlépe dařilo Rosťovi L. s celkovým součtem 655 bodů, který udržel vedení z prvního dne soutěžení, druhé místo bral Max G. s celkovým součtem 635 bodů a z 3. příčky se radovala Beáta H. se součtem 630 bodů.

Všem vítězům gratulujeme k úspěchu, všem sportovcům patří uznání za jejich sportovní výkony, snahu a bojovnost.