Beseda s hasiči

Ve čtvrtek 3. října si s žáky naší školy povídali dva profesionální hasiči a seznamovali nás nejen s náplní jejich nebezpečné práce, ale také nám předali mnoho užitečných rad. Nejenže hasí požáry, pomáhají také u dopravních nehod, odklízejí spadlé stromy, zachraňují životy a majetek při povodních , řeší zaseklé výtahy, sundávají zvířata ze stromů, otevírají byty....těch činností je velmi mnoho a o některých jsme ani nevěděli. Naučili jsme se správně telefonovat s hasiči, kdy je důležité rychle říci několik údajů. Také jsme si vyzkoušeli, jak uhasit oblečení na nás samotných, jak používat hasící přístroj a který druh vybrat. Vybavení hasiče je kvalitní a těžké přibližně 20 kilogramů. Byli jsme varováni před falešným voláním, za které by naši rodiče zaplatili velikou pokutu. O tom, že povolání hasiče je velmi náročné a také zajímavé, nás Tomáš Bil a Vojta Urban lehce přesvědčili a dokonce vzbudili zájem o tuto nebezpečnou a přitom tak potřebnou profesi. Děkujeme za zajímavou besedu a těšíme se na její pokračování na konci října.