Akce posledního měsíce roku 2019

Besedy, exkurze

Žáci 4. třídy si mohli doplnit nově nabyté vědomosti z historie vlastním pozorováním. Středověké zbraně jim přišel představit pan Bihary, člen historické skupiny Rýzmburští ztracenci. Pan Kürthy s mladými historiky pobesedoval na téma Pravěk. Třetí a pátá třída zase porovnávala znalosti o podnebných pásech přímo v jednotlivých pavilonech ZOO Dvůr Králové.

Společenské chování v praxi

Celá škola navštívila velmi vydařené vystoupení tanečních oborů ZUŠ Podzimní proměny. Nižší ročníky zavítaly na výstavu betlémů v Malých Svatoňovicích a v Městské výstavní síni v Červeném Kostelci.

Život s handicapem

Přivítali jsme paní Renatu Moravcovou s jejím čtyřnohým pomocníkem Xantem, která navzdory mnohým omezením neváhá druhým rozdávat radost a povzbuzení!

Radostné dárky

Mnozí školáci koncem adventu rozdávali hudební pohlazení v Domě s pečovatelskou službou U Jakuba a v Hospici Anežky České, chystali malé dárečky a přáníčka. Společně jsme naplnili celou školu písněmi při tradičním Zpívání na schodech.