Evropský den 20.5. 2013

Školní projektový den Základní a Praktická škola v Kostelci nad Černými lesy věnovala poznávání Evropy, vyhledávání informací na internetu a tvorbě výstupů formou velkých plakátů umístěných ve třídách a na chodbách školy. Zapojili se všichni žáci školy a získávali různé dovedností, připravovali pokrmy, rozvíjeli čtenářskou gramotnost, cizí jazyky, výtvarné a hudební dovednosti i schopnosti prezentovat. Ve třídě, která se proměnila v Itálii, vznikla pláž s pískem i vodou a třídě proměněné ve Velkou Británii vévodil obraz britské královny. Jedna ze tříd se věnovala i České republice a na zábradlí školy bylo vystaveno 7 evropských trpaslíků, jako symboly těch nejmenších evropských států. Akci navštívili učitelé okolních škol, starosta města i zástupce Krajského úřadu Středočeského kraje.

více zde:  http://www.evropanasimaocima.cz/detail-eov.php?id=105 - nefunkční!!!

nový odkaz zde:

(informace o naší škole naleznete od 6,40 min. - 9,30 min.)

Evropský den na téma „ Evropa otevřená všem, škola otevřená všem „ v Základní škole a Praktické škole v Kostelci nad Černými lesy, K Jatkám 748

Příprava na projektový den začala hned, jak jsme se dozvěděli, že jsme byli vybráni. Jsme jedna z 30 škol ze sta, která pořádá Evropský den.

Nejdříve se udělala krátká porada s ostatními pracovníky školy, rozdělily se témata a začala příprava na projektový den.Náš projektový den se konal 20.5.2013.Ráno jsme se všichni shromáždili v přízemí školy, kde jsme si říkali o symbolech EU, kterými jsou vlajka, hymna, Den Evropy 9.5. a motto „ Jednotná v rozmanitosti“. Žáci se dozvěděli, že cílem EU je odhodlání Evropanů usilovat o mír a prosperitu a zároveň, že jsou obohacováni kulturami, tradicemi a jazykem tohoto kontinentu. Po prohlídce celé školy se již žáci rozešli do svých tříd, kde prezentovali dle svých mentálních schopností jeden či více evropských států. Třídy se zaměřily na Nizozemí, Česko, Itálii, Velkou Británii, Řecko a Chorvatsko. Nejmenší žáci hráli pexeso, kde poznávali vlajky jednotlivých států, nechyběly zde tulipány,které do Holandska určitě patří. Třída vyzdobená jako Česká republika se zaměřila na přírodu ČR, důležitá města, představitelé hudebního světa a kulturního dědictví.Další třída byla ve stylu Itálie, viděli jsme pláž, slunce ,moře i italskou zmrzlinu.Po příjezdu České televize, která natáčela část projektového dne, byly nejdříve obavy, ale po čase se vše zase uvolnilo a pokračovalo se. Velký úspěch měla výzdoba schodiště, kde bylo 7 trpaslíků, kteří představovali 7 nejmenších států Evropy ( San Marino, Malta, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Monako, Vatikán a Andorra). Úspěšná byla též malba panáka na kterém byly znázorněny evropské vlajky. Úsměvné bylo Řecko, které představovalo Achilovu patu Evropy. Ve Velké Británii jsme viděli Mr. Beana, Petra Čecha v Chelsea,shlédli jsme film o Velké Británii. V Chorvatsku, Řecku a Bulharsku jsme zapojili ekologickou výchovu,kde žáci skládali od víček z umělé hmoty vlajky evropských států. Ve cvičné kuchyňce si každý účastník mohl ozdobit, úpect a ochutnat svoji minipizzu a řecký salát.Na konci projektového dne proběhla prezentace Programu celoživotního učení, kterého se zúčastnili ped. pracovníci školy, zástupce Města, zástupce z KÚ a někteří ředitelé z okolí. Děkujeme pracovníkům DZS za pomoc se zajištěním celého projektového dne.

Symboly EU:

Vlajka

Hymna

Den Evropy (9.5.)

Motto „ Jednotná v rozmanitosti“

Cílem EU je odhodlání Evropanů usilovat o mír a prosperitu a zároveň jsou obohacováni kulturami, tradicemi a jazykem tohoto kontinentu.