Konec prázdnin

Prázdniny pomalu končí. Mladší i starší děti čeká návrat do školních lavic.

11. března se všechny školy kvůli šíření viru uzavřely a děti zůstaly doma. Vyučující museli žáky a studenty vzdělávat na dálku, část žáků začala koncem května školu opět navštěvovat, ale část žáků půjde do školy až teď - 1. září.

Po delší době si budou žáci opět zvykat na školní režim. Věříme, že jsou všichni odpočatí a dobře naladění. Všichni načerpali dostatek energie, těší se na nové spolužáky a radují se, že si budou moci po tak dlouhé době vyprávět své zážitky.

Letošní začátek školního roku bude trochu jiný. COVID-19 je vysoce infekční nemoc a je tu stále. Přenáší se z člověka na člověka pomocí kapének při kašli a kýchání nebo přímým kontaktem s nemocným. To již všichni víme a proto se všichni budeme chovat zodpovědně. Budeme dodržovat hygienu rukou, používat jednorázové kapesníky a pokud to bude nutné, budeme mít roušku. Chráníme tak své okolí, které chrání zase nás.

Tak hurá do školy a hodně štěstí ...